خرید و فروش سبزی مرزه خشک کیلویی

مرزه از سبزیجات معطری است که بیشتر در غذاهایی مثل آبگوشت و کوفته مورد استفاده قرار می گیرد. مرزه از خانواده نعناع است و طعم تندی دارد و در استان خراسان کشت بالایی دارد. تولید مرزه خشک به صورت سنتی و آفتاب خشک انجام می شود. کارخانه های تولیدات سبزیهای خشک هم به روش های مکانیزه مرزه را خشک می کنند‌.

قیمت سبزی خشک کیلویی

مرزه خشک کیلویی

مرزه، نعناع، شوید، ترخون، گشنیز و شنبلیله خشک از جمله سبزیجات خشک پرمصرفی هستند که در بازار به صورت کیلویی و فله خرید و فروش می شوند. قیمت هر کیلو سبزی خشک در مقایسه با سبزی تازه بالاتر است زیرا چندین کیلو سبزی تازه، در نهایت یک کیلو سبزی خشک می دهد.

قبل از استفاده از سبزیجات خشک معمولا آن ها را در آب قرار می دهند تا آماده طبخ و مصرف شود.

قیمت مرزه خشک شده

همان طور که ذکر شد مرزه در استان خراسان بسیار کشت می شود و غالب مرزه های موجود در بازار متعلق به این خطه است. بنابراین قیمت مرزه خشک در این استان ارزان تر است. کشاورزان این منطقه پس از برداشت مرزه آن را به روش های سنتی در هوای آزاد خشک می کنند‌.

اما در استان های دیگری نیز مرزه خشک تولید می شود. اصفهان یکی دیگر از مناطق تولید کننده مرزه خشک است که مرزه را به صورت پفکی و ریز تولید می کنند. مرزه خشک مرغوبی که شسته شده باشد و سبز و عاری از چوبهای اضافی و گرد و خاک باشد قیمت بالاتری نیز دارد و قیمت مرزه خشک پفکی نیز بالاتر از مرزه خشک ریز است.

فروش عمده سبزی خشک

مرزه خشک کیلویی

بازار سبزیجات خشک نیازمند مراکزی است که در آن ها عرضه و فروش سبزی ها به صورت عمده انجام شود. مراکز فروش عمده سبزی های خشک در درجه اول تولیدی ها هستند که به پایین ترین قیمت انواع سبزی خشک را می فروشند. بعد از تولیدی ها، عمده فروشی ها و نمایندگی های پخش عمده سبزیجات خشک هستند که خرید و فروش عمده سبزی های خشک مختلف در آن ها انجام می شود.

فروش اینترنتی سبزیجات خشک

یکی دیگر از مراکز فروش عمده سبزی های خشک فروشگاه های آنلاین هستند که به صورت اینترنتی فعالیت می کنند و سبزیجات خشک را به فروش می رسانند. روش خرید و فروش اینترنتی سبزیجات خشک از بهترین روش هاست که به کاهش هزینه های بسیاری کمک کرده است و روز به روز درحال گسترش است تا بتواند به بهترین شکل پاسخگوی نیاز مشتریان‌گرامی باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما